כמה זמן לוקח להתאושש משאיבת שומן?

ד"ר אלכס לבנברג

“בניגוד למה שאנשים אולי חוששים”, אומר ד”ר אלכס לבנברג, מומחה לכירורגיה אסתטית ופלסטית, “זמן ההתאוששות הנדרש ממטופל שעבר ניתוח שאיבת שומן הוא קצר וההחלמה ממנו מהירה”.

זמן ההתאוששות שדרוש אחרי שאיבת שומן תלוי בכמות השומן הנשאבת. במקרה של ירכיים או מותניים אפשר לחזור לעבודה  תוך מספר ימים. מומלץ להימנע משכיבה מרובה ולא לבצע פעילות ספורטיבית למשך כ-3 שבועות כדי למנוע בצקות מיותרות ולהחיש את תהליך ההחלמה.

לבישת מחוך מיוחד

“יש ללבוש מחוך מיוחד לאחר שאיבת שומן. המחוך הוא דק וגמיש ולא ניראה מתחת לבגדים מטרתו”, אומר ד”ר אלכס לבנברג. הוא להורדת הבצקות וכדי לאפשר לעור להתכווץ בצורה טובה על אותם האזורים שבהם בוצעה שאיבת השומן. זמן לבישת המחוך בין שבועיים לחודש. יש ללבוש אותו במשך 24 שעות ביום וכמובן להוריד את המחוך בזמן הרחצה ואז ללבוש אותו בשנית.

תופעות לוואי אפשריות

במהלך השבוע הראשון של תקופת ההתאוששות יכול להיות שתחוו תופעות לוואי מסוימות, כגון: שטפי דם עוריים, שינויי תחושה בעור ממקום השאיבה, נפיחויות, בצקות, הפרשה דמית וכאבים עמומים. חשוב לציין, אומר ד”ר אלכס לבנברג, כי אם תופעות אלה או חלקן מופיעות, אין סיבה לדאגה – מדובר בתגובות טבעיות של הגוף והן ייפסקו מעצמן אחרי כמה זמן. סיבוכים משמעותיים כתוצאה משאיבת שומן נחשבים כנדירים מאוד, וכוללים בעיקר סרומה, אנמיה ותסחיפי שומן. סיבוכים כאלה עלולים להופיע רק בשאיבות שומן של מעל 5 ליטרים או בשאיבה מוגזמת.

צפו בסרטון בו ד”ר אלכס לבנברג מסביר על ניתוח שאיבת שומן בלייזר:


חוששים מצלקות שעלולות להיגרם כתוצאה מהתערבות כירורגית? קראו את המאמר של ד”ר אלכס לבנברג בנושא צלקות וכיצד ניתן להתמודד עמן.

כמה זמן לוקח להתאושש משאיבת שומן?
דרג את הפוסט

כתבו את התגובה הראשונה

השאירו תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*